Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, bireylerin daha sağlıklı ve daha estetik ağız, diş ve çene yapısına sahip olmalarını sağlayan ve estetik kaygılarını gideren bir diş hekimliği dalıdır. İleri teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla kişiye özel tedavi metotları barındıran estetik diş hekimliği, birbirinden farklı estetik işlemleri kapsar. Kliniğimizi estetik kaygılarından kurtulmak amacıyla ziyaret eden hastalarımıza ihtiyaçlarına binaen farklı yöntemlerle estetik işlemler uygulanır.

Uygulamalarımızdaki temel amaç bireyin daha sağlıklı ve estetik bir diş yapısına kavuşturulması ve yaşadığı estetik kaygılardan kurtularak daha özgüvenli hale gelmesidir. Buna yönelik olarak verdiğimiz hizmetlerde kliniğimize başvuran her bir ziyaretçimizin çene, ağız ve diş yapısına göre özel tedavi yöntemleri uyguluyoruz. İlk aşamada hastamızın fiziksel görünümünü inceleyerek en ideal ve estetik görünümü bilgisayar ortamında tasarlayarak çalışmalarımıza başlıyoruz. Oldukça uygun fiyatlarla tasarladığımız estetik diş modelleri dışında, ağız ve diş yapısındaki orantısız görünümleri de düzelterek hastalarımıza yepyeni bir çehre kazandırıyoruz.

Estetik Diş Hekimliğinde Uygulanan Yöntemler

Ağzımızda farklı sebepler nedeniyle zarar gören, kırılan ve sararmış olan dişler estetik diş hekimliği branşında yer alan tedavi yöntemleri sayesinde kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Ayrıca eksilen dişler sebebiyle kaybedilen gülüş estetiği yeniden kazandırılarak bireyin daha özgüvenli bir ruh haline kavuşması sağlanmaktadır.

Estetik diş hekimliği tedavi metotları kapsamında diş ve diş etlerinde hatalı beslenme veya farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan problemler giderilmesi için öncelikle dijital bir planlama yapılarak hasta ile paylaşılır. Kişiye özel hazırlanan tedavi yöntemine bağlı olarak birden fazla yöntem bir arada kullanılabilir.

  • Diş beyazlatma
  • Estetik kompozit dolgu
  • Zirkonyum kaplama
  • Porselen Lamina uygulaması
  • Diş eti estetiği
  • Pembe estetik
  • Gülüş tasarımı

gibi yöntemler estetik diş hekimliği kapsamında kliniğimiz tarafından verilen hizmetler arasındadır.

Estetik Diş Hekimliği Yöntemleri

Gülüş Tasarımı

Kliniğimizi ziyaret eden hastalarımızın talepleri doğrultusunda yaptığımız estetik gülüş tasarımı uygulaması, hastamızın cinsiyet, yaş ten rengi, çene yapısı gibi faktörler göz önüne alınarak yapılmaktadır. Ziyaretçimize en fazla yakışan ve en estetik duran gülüşü kazandırmak amacına yönelik olarak uyguladığımız yöntemler sayesinde muhteşem bir yüz görünümüne ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Estetik diş hekimliğinde uzun yılların bilgi ve tecrübesine sahip bulunan hekimlerimiz tarafından son derece steril ortamlarda yapılan uygulamalar, ilk muayene sonrasında tasarlanan tedavi planlaması dahilinde yapılmaktadır. Hastamıza özel olarak tasarlanan estetik planlamamızda; diş ve diş etlerinin boyutu, şekli ve dişlerin doğal renklerine özen gösteriyor, dişlerin en doğru pozisyonda ve en estetik görünümüyle hizalanmasına büyük önem veriyoruz.

Tüm bu süreçte hastalarımızın tedavi süreçlerini aksatmamalarını ve randevu günlerine bağlı kalmalarını tavsiye ediyoruz. Böylece uzman estetik diş hekimlerimiz tarafından uygulanan tedavi yöntemleriyle hastalarımızın mümkün olan en kısa süre içerisinde beklentilerine kavuşmalarını sağlıyoruz.

Diş Beyazlatma

Kliniğimizi dişlerinde meydana gelen kötü görünümlerin giderilmesi amacıyla başvuran ziyaretçilerimize yönelik olarak yapılan lazer ile diş beyazlatma ( Bleaching) uygulaması sayesinde dişlerin estetik görünüme kavuşmasını sağlıyoruz.

Estetik Dolgular

İnley ve onley (porselen dolgu) çürüme veya çatlama sebebiyle hafif veya orta derecede hasar gören ve estetik görünümü bozan dişler için uygulanan bir restorasyon yöntemidir. Kaplama gerektirmeyen durumlarda kullanılır.

Zirkonyum Diş Kaplama

Diş çevresindeki dokularla biyolojik olarak tam bir uyum gösteren zirkonyum kaplama, sağlamlığı ve estetik görünümü sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir materyaldir. Eksilen veya farklı sebeplere bağlı olarak deformasyona uğrayarak harap olmuş dişlerde kullanılır.

Porselen Lamina

İncecik yapısıyla ve estetik görünümüyle tam bir estetik şaheseri olan porselen lamina, genellikle ön dişlerde meydana gelen estetik kaybının giderilmesi amacına yönelik olarak kullanılır. Işığı geçirebilen bir yapıda olması sayesinde doğal diş görünümündedir.

Diş Eti Estetiği

Kötü beslenme alışkanlıkları, ağız ve diş sağlığının ihmal edilmesi veya farklı sebeplere bağlı olarak deformasyona uğrayan diş etleri, estetik görünümü bozan etkenler arasındadır. Kliniğimizde diş etlerinin görünümleri doğal konumuna getirilerek diş eti estetiği sağlanır.

Pembe Estetik

Özellikle son yılların en trend diş estetik yöntemlerinden biri haline gelen pembe estetiği, diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görünerek, yüz estetiğine zarar verdiği durumlarda uygulanır. Kliniğimizin tamamen steril ortamında lazer cihazı ile 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen işlem sayesinde kötü görünüme sebebiyet veren diş etleri yukarı çekilir. Kansız ve acısız bir şekilde yapılan pembe estetiği genellikle dişleri kısa olan ve bu sebeple estetik kaygıları bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği ağız ve diş sağlığıyla ilgili birçok soruna çözüm getiren bir hekimlik alanıdır.  Tedavi planlaması yapılırken sorunların çözümüne yönelik olarak farklı uygulamalar ve farklı malzemelerin kullanımını gerektirir. Bu sebeple diş estetiği fiyatları yapılacak olan işleme göre farklılıklar göstermektedir.

Benzer Yazılar
Yorum Yazın